تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی در صدها پلتفرم مختلف در دنیا پیاده سازی می شود. تبلیغات کلیکی در ابتدا تنها به عنوان یک ایده در شکل پرداخت هزینه تبلیغات مطرح شد ولی در ادامه کمپانی گوگل با افزودن پیچیدگی های بسیار زیاد به سیستم تبلیغات کلیکی خود انقلابی در صنعت تبلیغات اینترنتی به وجود آورد. پس از این اقدام دیگر کمپانی های بزرگ دنیا نیز به تقلید از گوگل سیستم تبلیغات خود را به صورت هدفمند تغییر دادند.

سیستم تبلیغات در گوگل با نام Google adwords برای خود نامی دست و پا کرد. با این شیوه شما می توانید رسانه مجازی خودتان را در زمان جستجوی کلمات کلیدی خاص در جایگاه تبلیغاتی در نظر گرفته شده نمایش دهید. این نوع تبلیغات به دلیل شیوه ی پرداخت هزینه به عنوان تبلیغات Pay Per Click مشهور شده اند. میزان هزینه به ازای هر کلیک و جایگاه تبلیغ شما متغیر است. موتورهای جستجو با ارزیابی مجموعه ای از فاکتورهای مختلف یک امتیاز به تبلیغ شما اختصاص می دهند، هرچه این امتیاز بالاتر باشد هزینه شما پایین خواهد آمد و جایگاه تبلیغ بهتر خواهد شد.

پس از موفقیت و تکامل adwords، گوگل این شیوه تبلیغاتی را برای شبکه تبلیغات بنری، تبلیغات ویدئویی، تبلیغات موبایلی و دیگر رسانه ها گسترش داد. همچنین به دنبال گوگل دیگر شبکه های قدرتمند تبلیغاتی دنیا نظیر شبکه های اجتماعی و شبکه های تبلیغات (ad network) این الگو تبلیغات را برای خود پیاده سازی کردند. تبلیغات در فیسبوک به عنوان یکی از رایج ترین این نوع از تبلیغات شناخته شود. در این نوع از تبلیغات امکانات خوبی نظیر انتخاب سن، جنسیت، محل سکونت و علاقه مندی های مخاطبین وجود دارد. همچنین بر اساس شبکه اجتماعی مورد نظر شما شیوه های مختلف پرداخت هزینه از جمله  PPC, CPV, CPA قابل استفاده می باشد.

مجموعه adsign با استفاده از تجربه و تخصص در در زمینه تبلیغات کلیکی و تسلط بر پلتفرم های مختلف این نوع از تبلیغات شما را در رسیدن به اهداف خود یاری خواهد نمود. یک کمپین ایده آل در سیستم Google adwords با رعایت استاندارد های لازم می تواند با بازدهی بالاتر و هزینه کمتر پیاده سازی شود. بخاطر داشته باشید که تبلیغات گوگل فقط واریز وجه و ساخت تبلیغ نیست، سیستم های تحت کنترل گوگل بسیار پیچیده هستند!

مراحل تبلیغات کلیکی:

  1. مشخص کردن سرویس ها و خدمات
  2. مخاطب شناسی و تعیین استراتژی
  3. انتخاب کلمات کلیدی
  4. ساخت و تنظیم تبلیغات
  5. طراحی و تنظیم بودجه مصرفی (Budget planning)
  6. طراحی و تنظیم هزینه هر کلیک (Bidding strategy)
  7. گزارش گیری و اصلاح عملکرد
شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از راهکارهای بازاریابی اینترنتی استفاده از پتانسیل شبکه های اجتماعی است. با توجه به استقبال مردم از استفاده از شبکه های اجتماعی مختلف، الزام حضور پررنگ برندها در این رسانه بر کسی پوشیده نیست.

شبکه های اجتماعی